Koniec jest początkiem – teraz postaw na siebie

By | 10 kwietnia 2017

Koniec związku, utrata pracy. Co łączy te wydarzenia? Dla optymisty będą zawsze początkiem czegoś nowego i pozytywnego. Wiadomo że nagła utrata w/w rodzi smutek, żal i wszelkie negatywne emocje. To naturalne. Jedni ludzie potrzebują tygodni, niektórzy miesięcy żeby pogodzić się z tą nową  sytuacją. Najważniejsze jest dokonać rozrachunku z samym sobą a następnie powinniśmy zacząć robić coś nowego. Wyciągając wnioski z tej sytuacji, zadajmy sobie kilka pytań:

  • Czy byłem dobrym partnerem / pracownikiem?
  • Co miało bezpośredni wpływ na to że nam nie wyszło? Może moje wady? Niezgranie? Nieustępliwość? Brak chęci do współpracy?

Gdy już odpowiemy sobie na powyższe pytania warto ustalić nowy plan działania. Jeśli byliśmy słabymi partnerami popracujmy nad wadami. Zmieńmy swoją garderobę, sposób zachowywania, idźmy na kurs tańca jeśli jesteśmy słabymi tancerzami, zmieńmy swój image jeśli był odpychający, bawmy się tym, korzystajmy z życia, prowokujmy sytuacje a może kiedyś poznamy np. na tym kursie tańca wybrankę / towarzysza swojego życia?

Jeśli jesteś po nieudanym związku. Teraz jest Twój czas. Zmień coś w swoim życiu, przede wszystkim zajmij swoje myśli o porażkach poprzedniego związku lepszym nastawieniem, to było i minęło. Trzeba żyć teraźniejszością z nastawieniem na przyszłość. Jednak pamiętaj o rozrachunku i przemyśleniach. Mają być krótkie ale głębokie.

Wielu ludzi chce nadal doświadczać tych samych emocji co w poprzednim związku, potrzebuje dotyku, seksu, cotygodniowych wizyt  w kinie, itp. Ale uwaga: jeśli chcesz przyciągnąć nowy związek, miłość, załataj ubytki swojego charakteru, wyglądu lub sytuacji materialnej. Idź na terapię, zacznij dbać o ciało (w zdrowym ciele zdrowy duch i na odwrót), naucz się nowych umiejętności, przeczytaj kilka książek, znajdź pracę, albo nawet kilka. Możesz dorabiać do studiów, możesz pracować, studiować i dorabiać. Możesz pracować w jednej bądź kilku miejscach, ważne żebyś osiągnął odpowiedni poziom finansowego zadowolenia. Musisz przygotować się na nowy związek. To nie jest tak że pstrykniesz palcami i kogoś znajdziesz albo problemy i wady rozwiążą się same. Nawet jeśli będziesz miał tyle szczęścia że znajdziesz kogoś a będziesz niepogodzony z poprzednią miłością (nadal kogoś kochasz), albo nie zajmiesz się swoimi wadami gwarantuje Ci że nawet przy ogromnej cierpliwości nowego partnera sukcesu nie osiągniesz. Piękna bajka skończy się równo szybko jak się zaczęła. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz dlatego nie zasypiaj w wygniecionej i nieświeżej pościeli ani to komfortowe ani to zdrowe.

Błagam dziewczyno umów się ze mną…

Powyższy przykład na pewno nie zadziała. Dlaczego? Stawiając na siebie podkreślisz swoją niezależność. Nie będziesz traktowany jak biedak żebrzący o jałmużnę, czy desperat. To jak bycie podkładem kolejowym, podkładasz się pod kogoś a ten bez emocji przejeżdża po Tobie jak pociąg i jedzie dalej swoją trasą życia nie oglądając się za siebie. Niezależność, duma, lecz nie arogancja (we wszystkim co robisz musisz osiągnąć idealny bilans), oraz nutka tajemniczości w zestawie z niestandardowym podejściem do życia czy ubioru wzbudzi w innych zainteresowanie Twoją osobą i chęć bliższego poznania. Pamiętaj o uśmiechu, wyćwicz sobie uśmiechanie się do każdego, nawet do ludzi tej samej płci. Gwarantuje że uśmiech zaprocentuje, czy to w poznawaniu kogoś nowego czy w otrzymaniu pracy. Kiedyś aplikowałem do pewnej znanej sieci sklepów i dostałem życiową radę od Pani rekruterki. Zapytała mnie: „Dlaczego Pan jest taki smutny? Czemu Pan tak rzadko się uśmiecha? Przecież ma Pan ładny uśmiech”. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, jeśli nie potrafisz wywrzeć go na osobie która widzisz pierwszy raz w życiu tym co mówisz lub jak mówisz, nadrabiaj uśmiechem. Nawet częściowo nieporadni życiowo ludzie potrafią rozbroić mnie swoim (słodkim) uśmiechem niezależnie od płci. Są sympatyczni, lubimy sympatycznych ludzi i chętniej im pomagamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *